На запитання читачів «Сільських вістей» відповідає головний спеціаліст відділу призначення пенсій управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва Н. М. ЮРЧИШИНА.
«Мій чоловік — ліквідатор аварії на ЧАЕС ІІ категорії, помер у квітні 2015 року. Отримував 2590 гривень пенсії, а у мене вона колгоспна — 1260. Чи маю я право перейти на пенсію покійного чоловіка?»
Лідія ПАДУСЕНКО.
с. Шишаки
Хорольського району
Полтавської області.
ВІДПОВІДНО до статті 54-ї Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсії у зв’язку із втратою годувальника (померлого інваліда-ліквідатора) внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися із заробітку, отриманого за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.
Для призначення цього виду пенсії важливо, щоб годувальник мав інвалідність, що настала через каліцтво чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Якщо ж померлий годувальник був учасником ліквідації аварії на ЧАЕС і не визнаний інвалідом, то порядок призначення пенсії у зв’язку із втратою годувальника визначається Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон). Так, відповідно до статті 37-ї Закону, пенсія у зв’язку із втратою годувальника на одного члена сім’ї становить 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника (не враховуючи підвищень і надбавок, які йому виплачувались). За точним розрахунком цього виду пенсії та отриманням інформації щодо доцільності переходу із призначеної слід звертатися до районного управління Пенсійного фонду України.
БОРИС ВЫ НЕ ЗНАЕТЕ СКОЛЬКО КУБОВ ЛЬГОТНОГО ГАЗУ В ОТОПИТЕЛЬНЫЙ ЗЕЗОН ПОЛОЖЕНО ИНВАЛИДУ ВОЙНЫ. ТРЁХ КОМНАТНАЯ КВАРТИРА ИНДИВИДУАЛЬНОЕ ОТОПЛЕНИЕ СТОИТ КОТЁЛ. ЗАРАНЕЕ СПАСИБО.
ОтветитьУдалитьк сожалению не знаю Обратитесь в департамент соц. политики мо месту жительства.
Удалитьчуть больше 200 кубов
ОтветитьУдалить