пятница, 11 марта 2016 г.

Пенсії оподатковуються

Пенсії оподатковуються


Пенсії, які перевищують трьохкратну мінімальну заробітну плату, оподатковуються


Цьогорічна ставка податку на доходи фізичних осіб, як і у 2015 році, становить 15% бази оподаткування щодо перевищення суми пенсії
Відповідно до пп. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.
Цьогорічна ставка податку на доходи фізичних осіб, як і у 2015 році, становить 15% бази оподаткування щодо перевищення суми пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), щомісячного довічного грошового утримання, визначеної у пп. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Кодексу, які отримуються платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом. Положення цього підпункту не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту.
Державна податкова інспекція у м. Черкасах нагадує, що з 1 січня 2016 року відповідно до статті 8 Закону України від 25.12.2015 №928-VІІІ "Про Державний бюджет на 2016 рік" розмір мінімальної заробітної плати для працездатних осіб становить 1 378 грн. на місяць.
"Таким чином, починаючи з 1 січня 2016 року, податкові агенти при виплаті пенсій у розмірі, що перевищує 4 134 грн. (1 378 грн. х 3), зобов’язані утримати податок на доходи фізичних осіб із загальної суми перевищення за ставкою 15%. Також вказана сума перевищення підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5%", – повідомила заступник начальника ДПІ у м. Черкасах Анна Білик.
Підготував: Сергій ДАНИЛОВ
Джерело: Прес-Центр

Комментариев нет:

Отправить комментарий