До уваги чорнобильців України!

До уваги чорнобильців України!


Як стало відомо з достовірних джерел, на 19 лютого 2014 чиновниками Міністерства соціальної політики України запланована нарада з представниками районних громадських чорнобильських організацій на якій мають обговорюватися питання пенсійного забезпечення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Ініціативу проявляє директор одного з департаментів Мінсоцполітики пан Подорожний С.М.

Суть наради зводиться до того, щоб шляхом голосування провести зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада №1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в яких нібито буде передбачена виплата пенсій по інвалідності тільки учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році за нормами ч.4 ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Такі дії виглядають нічим іншим, як провокацією і черговою спробою влади вбити клин протистояння і розбрату між різними категоріями інвалідів - чорнобильців.

Слід зазначити, що на сьогоднішній день не існує будь-яких правових перешкод щодо здійснення виплат пенсій за нормами ч.4 ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Більш того, на Всеукраїнському з'їзді громадських чорнобильських організацій в м. Лубни, який був проігнорований Міністерством соціальної політики України, понад 640 представників громадських чорнобильських організацій з усіх регіонів України, в тому числі більшість обласних та районних організацій ВГОІ "Союз Чорнобиль України", висловили однозначну вимогу до влади щодо виплат пенсій по інвалідності виключно за нормами Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Також слід відзначити і те, що на протязі тривалого часу велися переговори між представниками громадських чорнобильських організацій та Кабінетом Міністрів України, за ініціативи самого прем'єр - міністра України, щодо врегулювання питання пенсійного забезпечення інвалідів внаслідок Чорнобильської катастрофи на основі поетапного збільшення пенсій і виходу, таким чином, на норми Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Однак, згодом, всі ці напрацювання так і не отримали свого конкретного відображення в прийнятті відповідних нормативно - правових актів, з вини того ж таки Міністерства соціальної політики України, що говорить, в тому числі, про небажання влади вирішувати наболілі проблеми пенсійного забезпечення інвалідів - чорнобильців.

Використовуючи поодинокі настрої окремих осіб з числа деяких громадських організацій, які мають на меті задовольнити свої власні корисливі інтереси, чиновники Міністерства соціальної політики України намагаються таким чином створити ілюзію турботи про інвалідів - чорнобильців і показати ефективність очолюваних ними департаментів. Такі дії Міністерства соціальної політики України можна розцінювати не тільки як провокацію, спрямовану на сіяння розбрату, але й чергову спробу затягування вирішення наболілого і життєво - визначального питання для кожного інваліда внаслідок Чорнобильської катастрофи - це питання пенсійного забезпечення.

У зв'язку з вищевикладеним, громадські чорнобильські організації заявляють про підготовку з проведення акцій протесту, дата яких буде визначена найближчим часом.

Уповноважені представники
з реалізації програми
Всеукраїнського з'їзду представників
громадських чорнобильських організацій в м. Лубни

09. 02 . 2014 року1 комментарий: