воскресенье, 27 декабря 2015 г.

Влада не чує чорнобильців

Влада не чує чорнобильців

До нашої редакції надійшов лист від Лещенко Оксани про проблеми частини чорнобильців, яких влада нещодавньою постановою дискримінує по відношенню до інших постраждалих під час аварії на Чорнобильській АЕС.

За словами Оксани, вони як ліквідатори та особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов`язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення із смт Поліське Київської області, смт Народичі Житомирської області, звертались до всіх, до кого тільки можна.

Викладаємо текст листа:

«На сьогоднішній день ми (Чорнобильці, що проживали в зоні безумовного (обов`язкового) відселення з моменту аварії) ніяк не можемо зрозуміти чому в нашій державі серед 264-х Народних депутатів України та багатьох чиновників існує дискримінаційний розподіл постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Наприклад, це чітко видно з Постанови Верховної Ради України від 12.11.2015 № 793-VIII у пункті 2: “2. Кабінету Міністрів України в установленому порядку:” підпункті 2 “2) у проекті Закону України про Державний бюджет України на 2016 рік передбачити:” 3 абзац “збільшення видатків на пенсійне забезпечення інвалідів з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, потерпілих дітей та евакуйованих у 1986 році із зони відчуження, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою;”.

Не зрозуміло чому тільки такій категорії потерпілих будуть всі блага та поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців. Адже в осіб, які постійно проживали у зоні безумовного (обов`язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення згідно статті 14 пункту 2 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» такий же статус, як і в евакуйованих у 1986 році із зони відчуження – категорія 1, 2.

Також в листі Міністерства соціальної політики України від 16.09.2015 №341/0/15-15/039 і згідно доручення Прем’єр-міністра України Яценюка А. П. від 31.08.2015 № 33426/1/1-15 (яке явно всі ігнорують!!!) та за результатами зустрічі проведеної у Мінсоцполітики 04 вересня 2015 року з представниками чорнобильських громадських організацій з питання внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1210 „Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” якою, затверджено Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи чітко вказано:

підвищення мінімальної пенсійної виплати особам з числа інвалідів-ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою; особам, евакуйованих у 1986 році із зони відчуження, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою; особам, які постійно проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та дітям інвалідам, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою.

Хотілось би звернути Вашу увагу на той момент, що такі особи як ми більше постраждали аніж всі інші!!!!! Це науково доведено та багато пишеться у різних виданнях. Так наприклад:
1. в газеті Урядовий Кур`єр від 25.04.2011 № 75 є стаття Миколи Петрушенко «Одна-єдина хата чекає їх з усіх доріг» в якій дуже чітко написано:

“За словами Олеся Гончара, жителі Поліського району стали заручниками на роки після катастрофи на Чорнобильській станції через брехню і цинізм. Якщо жителів Прип’яті евакуювали за один день, Чорнобильського району – за травень 1986 року, то Поліський район відселяли з 1986 по 1997 роки.

Розпочалось усе з того, що 27 квітня 1986 року із Прип’яті в Поліське і район евакуювали 24,5 тис. жителів. У район прибуло майже 15 тис. військових. Саме звідси літаки посипали береги річок і річечок доломітом для дезактивації. Населення району потруїлось. Тим часом радіоактивний фон і забрудненість грунту в смт Поліське та деяких населених пунктах району в 10 разів перевищували радіоактивний фон м. Чорнобиля. У районі зросла кількість захворювань людей, особливо дітей. Населення почало протестувати. Восени 1989 року Рада Міністрів УРСР прийняла рішення про відселення смт Поліське і 26 населених пунктів району. Роз’їхались вони по всьому світу, забираючи з собою спогади про рідний край.»

2. в газеті Голос України від 30.04.2015 № 78 є інтерв`ю «Маємо перетворитися з радіаційних песимістів на поміркованих реалістів» Марини Кривди з доктором фізико-математичних наук, професором, завідувачем відділу дозиметрії та радіаційної гігієни Національного наукового центру радіаційної медицини НАМН України, генеральним директором Науково-дослідного інституту радіаційного захисту, Іллею ЛІХТАРЬОВИМ, котрий чітко сказав: «— Тоді зона була визначена правильно і евакуацію здійснили вчасно і правильно. Щоправда, половину людей спочатку повезли в Поліський район, де з радіацією було ще гірше. Утім, згодом це вдалося владнати.»

Так у нас виникає питання, шановні пане Президенте, пане Прем’єр-міністре, Парламентарі, Депутати, Чиновники нашої чарівної держави, ЧОМУ УТИСКАЮТЬСЯ НАШІ ПРАВА НА ПРОЖИВАННЯ ТА ПРИНИЖУЄТЬСЯ НАША ГІДНІСТЬ????? Чому люди, які постраждали не з своєї вини та внаслідок мають інвалідність, повинні (в кращому випадку) виживати, а в гіршому – помирати від страшної хвороби в болях та муках (які дай Бог, щоб Вам не бачити) ще й в молодому віці, бо завдячуючи таким егоїстам, не мають фінансової можливості просто жити. Досить того, що нашої Батьківщини (смт. Поліське та багатьох сіл Поліського району) вже взагалі немає на мапах світу! В нас нема вже місця народження, міста/місця дитинства, там тільки руїни та хащі, а навколо паркан бо це так звана вже – ЗОНА ВІДЧУЖЕННЯ.

Ми запевняємо Вас, що нічого в світі немає найціннішого як здоров`я своє та свої рідних, чого нажаль в нас вже немає не залежно від віку!!!! Тяжко розуміти та бачити як розвивається хвороба, яку лікарі чітко відносять до променевої/ракової, але більшість з цих хвороб жоден лікар світу не може класифікувати та вилікувати.
Відповідно вищевикладеного маємо щиру надію на Ваше розуміння та поблажливість до такої категорії населення, як особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов`язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення.

Тому, всі нижче підписані, просимо (ВИМАГАЄМО) прийняти відповідні міри, щодо вирішення питання про внесення змін до Постанови Верховної Ради України від 12.11.2015 № 793-VIII, а саме у пункті 2 “2. Кабінету Міністрів України в установленому порядку:” підпункті 2 “2) у проекті Закону України про Державний бюджет України на 2016 рік передбачити:” 3 абзац написати в такій редакції: збільшення видатків на пенсійне забезпечення інвалідів з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, потерпілих дітей, евакуйованих у 1986 році із зони відчуження, осіб, які постійно проживали у зоні безумовного (обов`язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою;».
ДЖДЕРЕЛО

14 комментариев:

 1. Анонимный12/27/2015

  пернселенцы получили все в то время материальную помощь квартиры купили инвалидность ихотят приравняться к леквидаторам не смешно ли

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Анонимный12/28/2015

   Над горем смеяться грешно!!!

   Удалить
 2. я бачу тільки один вихід.звернутись з листом до голови Верховної Ради,(так як його підпис стоїть під документом;-"Постанова Верховної Ради України від 12.11.2015 № 793-VIII"),з проханням відміни вище згаданої Постанови ВР, так як вона порушує вимоги Конституції України та ЗУ № 796-12.(копія листа направляється до комітету з прав людини).з поясненням;- в разі відмови Ви маєте право звернутись до суду по визнання -Протиправних дій голови ВР ,який постив свій підпис та увів в дію вище згадану постанову,яка порушує Ваші права.

  ОтветитьУдалить
 3. Петр86г.12/28/2015

  Переселенцы имейте совесть,вам тогда государство все компесировало,а что мы ликвидаторы получили дырку от бублика,бессовестные вы люди и алчные.

  ОтветитьУдалить
 4. Америций12/28/2015

  Не первый раз читаю подобное и хочу напомнить о селах Пооесского и Иванковского районов,которые должны быть выселены еще 6 мая(!),но не выселены,до сих пор живут рядом с проволокой. О них в письме ни слова...Есть такое слово ЦЕЛЕСООБРАЗНОСТЬ...В письме нет ни одного значимого аргумента,только эмоции.Хотя аргументы при правильном подходе можно найти,но когда бездумно тянут одеяло только на себя...тяните дальше.

  ОтветитьУдалить
 5. Анонимный12/28/2015

  Странно, что Бродовский и остальные "умники" не заметили оплошность Оксаны о том, что данная категория о которых она пишет относиться к 3 категории. И самое главное именно 3 категория правдами и неправдами имеет большую часть "семейных инвалидов" среди чернобыльцев, а также большинство по решениям судов 10-8-6.3 категория получив связь и "инвалидность" перепрыгивают и становятся 1 категорией серия Б (потерпевшие).Все заключается в разрухе в головах 3,4 категории потерпевших ставших 1 категорией по их "понятиях" они одно целое с ликвидаторами. Но спасибо законодателям чернобыльского закона которые четко разделили 1 категорию на серию А (ликвидаторы) и на серию Б (потерпевшие). Ну мне понятны эмоции Оксаны судились имеют 1 категорию давайте все как у ликвидаторов. Ведь провалы переговорных групп с властями от того, что все тычут корочки 1 категории требуют все взять и поделить поровну. Бродовский у тебе маразм? Ведь прекрасно понимаешь, что бы получить ожог нужно приблизиться к пламени, с какого перепугу законная 3,4 категория получив или купив 1 кат. тебе тычет корочки 1 кат. серия Б и ты им поддакиваешь. Все больше понимаю, что чернобыльский закон популистский, когда любой может получить 1 кат. и качать права одним словом он утратил свое значение.

  Сергей Нирот

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Анонимный12/29/2015

   согласен.а еще надо проверить таких умников ликвидаторов так званных, которые никогда в зону не выезжали.проверка через архив центральный и если выездов в зону нет то на фуй с пляжа.а тогда требовать то что положено по закону

   Удалить
  2. Существует, так званный Промкомбинат, в Чернобыле, где записаны все кто заезжал в зону по дням и часам и выезжал соответственно.
   Так вот многие партизаны находятся в этих ведомостях. А архив делался по приказам командиров частей и многих просто заменяли или не вносили в списки а посылать, посылали. Как быть с ними?
   Минсоцполитки подтверждает статус, если даже есть фото на фоне станции или дорожного знака при въезде в Припять. Вот такие пироги.

   Удалить
 6. Благодарю за диагноз.
  А то врачи не могут установить

  Ну что тебе "умнику" или д....ю ответить.
  Если ты читаешь внимательно сайты и на них наши обращения и треюования, то должен бы заметить, что в них всегда указывается не категория а именно ЛИКВИДАТОРЫ 1 категории, и если не получается у власти по закону, то в объемах теперешнего финансирования по группам и по 4-5-6.
  И еще совет.
  Сходи. друже к психоаналитику. Специалист, ты наш, широкого профиля

  ОтветитьУдалить
 7. Анонимный12/28/2015

  Пример моя соседка проживает как и я в 4зоне отмечу бывшей 4зоне,купила группу инвалидности почему купила да потому что и по сей день работает,не разу не лечилась на стационаре,получала такую же пенсию и имеет такие же льготы как я другие ликвидаторы,при всем при этом умудрилась получить автомобиль,я ликвидатор имею право на внеочередное получения автомобиля уже 22года все его получаю,да и наверно уже не получу как и многие из нас.Вопрос Брподскому,а не пора ли отделить мух от котлет?

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Это вопрос не ко мне. Все вопросы решает минсоцполитики, я только даю информацию и не требуйте от меня большего. Обращайтесь в СЧУ, ВОВЧ, ЧЕРН. 86те

   Удалить
  2. Анонимный12/29/2015

   АНОНИМНЫЙ ТЫ ПРАВ. У МЕНЯ ТОЖЕ ЖИВЁТ НИЖЕ ЭТАЖОМ МЕДСЕСТРА. НЕДЕЛЮ БЫЛА В ИВАНКОВО КАК МЕД РАБОТНИК. ТАК У ЕЁ ПЕНСИЯ 9.600ГР. ОНА НЕ ТОЛЬКО ГАРАЖИ СТРОЯЛА ОНА И ДОМ ПОСТРОЯЛА. И СЫНУ КУПИЛА МАШИНУ.Я С 30 МАЯ ПО 27 НОЯБРЯ 1986 ГОД. РАБОТАЛ И ЖИЛ В 30 КМ.ЗОНЕ. 2.400ГР. БОРИС ЧЕРКАСКИЙ ГДЕ СПРАВЕДЛИВОСТЬ. И ВЫ ХОТИТЕ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ СРАНИТЬ С ЛИКВИДАТОРАМИ. ЭТО ЧТО НОРМАЛЬНО.

   Удалить
  3. Вот для этого и СЧУ сделала постанолвление 1210, по зарплате а не по 6-8-10 прож мин.

   Удалить
 8. Анонимный1/03/2016

  УМНІКАМ!! ОСОБИ,ЯКІ ПРОЖИВАЛИ В ЗОНІ БЕЗУМОВНОГО ОБОВ"ЯЗКОВОГО ВІДСЕЛЕННЯ НА МОМЕНТ АВАРІЇ ДО ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ПРО ВІДСЕЛЕННЯ(1989рКМУ-ПОСТАНОВА) --- 2 КАТЕГОРІЯ!!!

  ОтветитьУдалить