среда, 16 декабря 2015 г.

ПЕРЕФРАЗИРУЕМ ОДНОГО ПЕРСОНАЖА И СКАЖЕМ " ПИШИТЕ, ШУРА, ПИШИТЕ"

Прем'єр-міністру України Яценюку А.П.

Вих. № 523
від 15.12.2015р.

Прем׳єр-міністру України
Яценюку А.П.
                                               Копія:    Міністру фінансів України
                                                              Яресько Н.І.
                                                              Міністру соціальної 
      політикиУкраїни
      Розенку П.В.

                                                             
                                                               
«Пропозиції до проекту 
Закону України «Про Державний бюджет
України на 2016р.»
Шановний Арсенію Петровичу!
Вважаємо за необхідне нагадати, що наступного року відзначатимуться 30-і роковини Чорнобильської трагедії. У зв’язку з цим 12 листопада 2015 року прийнято постанову Верховної Ради України «Про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та про заходи, пов’язані з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», якою доручено Кабінету Міністрів України вжити заходів щодо посилення соціального захисту ліквідаторів та інших осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. 14 грудня 2015 року оприлюднено Указ Президента України № 702, яким також  доручено Кабінету Міністрів України, з урахуванням пропозицій громадських об’єднань, розробити план заходів, зокрема, з поліпшення соціального захисту постраждалих громадян. Таку позицію Президент  України  підтвердив і під час особистого спілкування з ліквідаторами 14.12.2015 року. Погодилася з нашими аргументами, висловленими на цій зустрічі, також Міністр фінансів України Н.Яресько.
Водночас, до ВГОІ «Союз Чорнобиль України» звертаються учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, інші категорії громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з вимогами не допустити прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» в редакції, запропонованій Кабінетом Міністрів України, а також урядового  законопроекту № 3628 від 11.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики)», які прямо суперечить згаданим Постанові Верховної Ради України та Указу Глави держави.
Чорнобильці обурені намірами скоротити видатки на «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 2146656,5 тис.грн. у 2015 році до 1919662,5 тис.грн. у 2016 році (код програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету 2501200). Наполягаємо передбачити згадані видатки не менше, ніж на вказаному рівні поточного року, з урахуванням рівня інфляції та пропозицій щодо підвищення рівня соціального захисту чорнобильців.
ВГОІ «Союз Чорнобиль України» також неодноразово звертався до органів державної влади щодо неправомірності оподаткування пенсії інвалідам-ліквідаторам, що призначаються згідно із Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі відшкодування фактичних збитків.
Тому вважаємо протиправними внесення змін до статті 58 цього Закону, як це пропонується п/п 4 пункту 15 Розділу І законопроекту № 3628 і пропонуємо вилучити зазначені положення цього законопроекту.
Неправомірними вважаємо й наміри перекласти на місцеві бюджети частину витрат на соціальний захист постраждалих (знижка плати за користування телефоном, проїзд у громадському транспорті тощо), як це пропонується підпунктами 1, 2, 3, 5 пункту 15 Розділу І законопроекту №3628. Пропонуємо також зазначені зміни вилучити із законопроекту.
Усі громадські чорнобильські організації виступають з вимогами про відновлення  ст.54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції, яка діяла до 2008 року і передбачала встановлення мінімального розміру пенсій інвалідам Чорнобильської катастрофи на рівні не менше ніж 6, 8, 10 прожиткових мінімумів відповідно для інвалідів ІІІ, ІІ та І групи.
Крім цього, листом від 18 листопада 2015 року № 453 на ім’я Прем׳єр-міністра України А.Яценюка ми наполягали врахувати при підготовні проекту Державного бюджету України на 2016 рік такі пропозиції:
-суттєво, не менше ніж у 2 рази, збільшити фінансування бюджетної програми «Комплексне медико-санітарне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (до 93 млн. грн.);
-відновити  державну бюджетну програму  «Будівництво житла для інвалідів Чорнобиля та переселенців» в обсязі не менше 300 млн. грн.;
-передбачити додаткове фінансування бюджетної програми «Виплата щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів   харчування   місцевого   виробництва  та   компенсація   за пільгове    забезпечення    продуктами    харчування    громадян,    які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням реальної вартості необхідного набору продуктів харчування;
-передбачити додаткове фінансування Пенсійного фонду України з метою виконання підготовленого Міністерством соціальної політики України спільно з всеукраїнськими громадськими чорнобильськими  організаціями  проекту змін до законодавства щодо поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців;
-збільшити   витрати   на   харчування   у   спеціалізованих   медичних закладах    системи Міністерства охорони здоров'я і Національної академії медичних наук України.
Просимо розглянути викладені вимоги і пропозиції та врахувати при доопрацюванні Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік».
З повагою,
Президент
ВГОІ «Союз Чорнобиль України»                         Володимир Войтов

ИСТОЧНИК

7 комментариев:

 1. Сергей Винница12/16/2015

  Бычара войтов завалил нашу организацию завалит и эту. Мы не платим взносы на его организацию. А на счет этого письма, так бумага все стерпит.
  Просто когда полностью откажут и по бюджету и по обращению в КСУ. На фиг нужны его письма будут. Не умеют думать масштабно Ни кто денег не даст, просто оттягивают время для максимальщиков. Потом будут пиарится, что сделали все возможное и все сваливать на власть. Потом мы им покажем, что почем.
  Ковальчук держится и продолжает боротся

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Анонимный12/16/2015

   Ковальчук один из немногих нормальных мужиков

   Удалить
 2. Владимир Макаров12/16/2015

  Почему они молчать о судьбе постановы,что не хватает смелости сказать людям правду что они все завалили,или это обдуманная оттяжка времени чтобы потом после принятия бюджета сказать что мы не виноваты во всем виновата власть и дальше получать свои максимальные пенсии,Если проэкт не принят так надо сейчас срочно организовывать акцию протеста пока не принят бюджет,после принятия бюджета будет поздно.Если это так произойдет надо лидерам устроить такую жизнь что бы им мало не показалось.

  ОтветитьУдалить
 3. Анонимный12/16/2015

  єтот похлеще будет алкаша андреева так как подлее и хитрее

  ОтветитьУдалить
 4. Анонимный12/16/2015

  во время возложения цветов к памьятнику гарант пообещал войтову встречу.посмотрим как он защитит наши права.иначе сам будет проводить заходы.

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Анонимный12/17/2015

   А толку? Что он может сказать.
   Войтову нужен пиар. Нет денег в ПФУ. Розенко сам сказал. Так что минимальщики в ж…е а максимальщикам по барабану, они в шоколаде.
   Вот что такое Войтов, это АЮБ в квадрате или в кубе

   Удалить
 5. подивимось який асфальтний каток, (бюджет 2016), сконструює ВР в цьому році. я вже казав, що закон про бюджет, асфальтним катком чавить всі ЗУ, включно з Конституцією.

  ОтветитьУдалить