понедельник, 21 декабря 2015 г.

У Черкасах вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

У Черкасах вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Вшанувати подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС зібралися сьогодні у Соборному сквері містяни та представники влади. 

pamjatnyj znak AES
На державному рівні це свято відзначають з 2006 року, проте самі ліквідатори страшного техногенного лиха почали святкувати цей день набагато раніше.
AES2
Щоб ще раз засвідчити шану й повагу очевидцям однієї з найстрашніших катастроф людства та вшанувати пам’ять тих, кого вже з нами немає, у Соборному сквері провели молебень.
AES4
 — Багато земляків забрала Чорнобильська АЕС, згубила здоров’я мільйонів українців і відчувати на собі її вплив будуть ще наші нащадки. Тому низький уклін, вам чорнобильці, і світла пам’ять тим, кого вже з нами немає, — сказали служителі церкви. 
Пригадав, як 25-літнім лейтенантом попав на ліквідацію наслідків аварії заступник командира Черкаського автомобільного батальйону з виховної роботи, полковник Олександр Бондаренко:
 — В період з 18 лютого по 10 травня 1987  року я перебував на ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, будучи тоді лейтенантом 142-го інженерного мостобудівного полку Прикарпатського військового округу. Перед нами стояло завдання — захоронення так званого рудого лісу, наведення намивної льодової  переправи через Прип’ять, щоб скоротити підвіз матеріальних засобів для обслуговування доріг навколо станції і скорішому вивозу звідти. Мав перебувати там півроку, проте отримана доза радіації не дозволила і нас вивели раніше.
Опісля молебню до пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля» голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко, голова облради Олександр Вельбівець, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, ліквідатори аварії, інші представники влади та громадськість міста поклали квіти.
AES3
AES
AES6

Комментариев нет:

Отправить комментарий