четверг, 27 октября 2016 г.

Чи може мінімальна зарплата в Україні сягнути 3200 грн всього за рік?Можна і кілька десятків, а то і сотень тисяч поставити. І досягнути цієї цифри.
Можна «нагнати» так звану номінальну або видану паперами (грошовими знаками) зарплату, проте є така «дрібничка» як економіка, точніше її масштаби, скільки ми виробляємо. А очікують наступного року отримати трохи менше 2,6 трлн грн, що в середньому складає близько п’яти тисяч гривень на одного громадянина в місяць. Але не все можна спожити, бо мусить бути і нагромадження.
Мінімалка в Україні зав’язана на тарифну сітку. В такому варіанті ми мали б вийти на середню зарплату майже у 12 тис. грн (середня зарплата зараз у 3,6 рази перевищує мінімальну). Економіка такої зарплати забезпечити не може, бо не можна спожити того, чого немає. Але є інший канал – інфляція. Вона може забезпечити будь-яку заробітну плату. Нагадаю: номінальну.
Знайомий з варіантом, коли мінімалку відривають від тарифної сітки і пропонують доплачують тим, хто отримує менше. За останніми звітними даними, зарплату до 3000 грн отримують 39% зайнятих в економіці. Тепер у всіх у них зарплата буде однаковою. Та й у решти - не дуже розгорнешся. Бо економіка стримує.
Чи я щось проспав? Може в Україні почалося чергове стихійне лихо, себто вибори?
Варто звернути увагу на ще одне. Мені важко уявити, що парламент проголосує за рішення щодо мінімалки у 3200 і водночас залишить без змін мінімальну пенсію у 1372 грн, як це передбачено проектом бюджету. Такого розриву соціальних стандартів в Україні ніколи раніше не було. А тут не зайве нагадати, що нинішні доходи пенсійного фонду забезпечують можливість виплати всього 700 грн пенсії. Чи папір все стерпить? Якось же витягують пенсійні виплати зараз. Потягнуть і додаткові. Якось.
Чи я щось проспав? Може в Україні почалося чергове стихійне лихо, себто вибори?
Текст публікується з дозволу автора
Більше точок зору тут

Комментариев нет:

Отправить комментарий