вторник, 7 июня 2016 г.

Держава планує подвоїти фінансове забезпечення чорнобильців

6 червня 2016 року відбулося чергове засідання Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, де учасники обговорили збільшення суми виплат громадянам України, які брали участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Згідно з проектом Закону №4714, який Комітет пропонує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому, у 2016 році будуть встановлені розміри мінімальних додаткових пенсій за шкоду, заподіяну здоров'ю ліквідаторів в залежності від суми прожиткового мінімуму для громадян, які втратили дієздатність.
У тексті Бюджету України на 2016 рік зазначено, що з 1 травня прожитковий мінімум для недієздатних громадян становитиме 1 130 гривень, а з 1 грудня - 1 208 гривень.
Це означає, що, в разі прийняття Закону №4714, ліквідатори-інваліди І групи отримають надбавку до пенсії в сумі 100 відсотків від прожиткового мінімуму - спочатку 1 130 гривень, а з грудня - 1 208. Інвалідам ІІ групи належить доплата в розмірі 75% - 848 і 906 гривень, відповідно. Люди з діагнозом "променева хвороба", а також інваліди ІІІ групи зможуть розраховувати на надбавку в половину мінімуму - 565 гривень, а потім на 604 гривні.
"Відповідно до статті 16 Конституції України забезпечення екологічної безпеки та підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи - катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу є обов'язком держави. А згідно зі статтею 50 Основного закону гарантується право на відшкодування шкоди, заподіяної порушенням права людини на безпечне для життя та здоров'я довкілля ", - йдеться в пояснювальній записці до документа.
Крім встановлення мінімальної суми надбавок, Закон "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"" встановлює також ряд інших пільг для ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Інваліди другої категорії отримають право на безкоштовні санітарно-курортні путівки або компенсацію їх вартості. Крім того, будь-які затримки у виплатах, а також обмеження в добавках для зайнятих пенсіонерів, законом забороняються.
Очевидно, що причиною внесення законопроекту стало проголошення 2016 року роком вшанування ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв катастрофи.
Згідно з Указом президента №702 / 2015 від 14 грудня 2016 року "Про заходи у зв'язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи", Верховною Радою 2 червня був прийнятий Закон №4437, яким Чорнобильська зона перетворюється в біосферний заповідник із сонячними електростанціями.
"За три десятиліття після Чорнобильської катастрофи зона відчуження стала значно безпечніше. Рівень радіації впав в 10 000 разів. Однак тамтешні магістральні електромережі високої напруги досі не використовують за призначенням. А це - великі території. Там можна будувати сонячні електростанції", - зазначив міністр екології Остап Семерак.

3 комментария:

  1. Це пропонована норма з пояснювальної записки;"5. Фінансово-економічне обґрунтування
    Реалізація даного законопроекту потребує додаткових видатків з Державного бюджету України, частина норм законопроекту, що потребує додаткових видатків із Державного бюджету набуває чинності з 01.01.2017 року.

    6. Прогноз соціальних та інших наслідків прийняття законопроекту
    Прийняття законопроекту сприятиме зняттю соціальної напруги серед учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та приятиме відновленню соціальної справедливості."типу,- щоб ШАРИК не гавкав,кинь йому кісточку.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Им социальная напряженность до лампочки....

      Удалить
  2. Нехай суки уріжуть видатки на своє голіме пузо а нам повернуть належні нам 6, 8, 10. Решта нас не має цікавити. Адже без нас у них не було б їхніх статків, маєтків а може й життя!!!!!!!!!!!!!!

    ОтветитьУдалить