пятница, 3 июня 2016 г.

ЕЩЕ ОДИН ЗАКОНОПРОЕКТ № 4442-1 ОТ ОП.

Проект


Вноситься народними
депутатами України

Королевською Н.Ю.


Солод Ю.В.


ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо встановлення належного рівня пенсійного забезпечення


Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
І. Внести до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Відомості Верховної Ради, 1991 р., № 16, ст. 200 із наступними змінами) такі зміни:
1. Статтю 50 викласти в такій редакції:
"Стаття 50. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, особам, віднесеним до категорії 1
Особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірах:
інвалідам І групи – 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
інвалідам ІІ групи – 75 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
інвалідам ІІІ групи, дітям-інвалідам, а також хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу – 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.".
2. Частину першу статті 52 викласти в такій редакції:
"Щомісячна компенсація у разі втрати годувальника призначається на кожного непрацездатного члена сім’ї, який був на його утриманні, в розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, незалежно від пенсії, передбаченої законодавством України.".
3. Частину третю статті 54 замінити двома частинами такого змісту:
"В усіх випадках пенсії інвалідам, яким установлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими:
для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, евакуйованих із зони відчуження, відселеним із зон безумовного (обов’язкового) відселення, інвалідів з дитинства, які досягли повноліття:
по І групі інвалідності – 1000 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
по ІІ групі інвалідності – 800 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
по ІІІ групі інвалідності – 600 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
для інших інвалідів, щодо яких установлений причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою:
по І групі інвалідності – 400 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
по ІІ групі інвалідності – 300 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
по ІІІ групі інвалідності, дітям-інвалідам – 200 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Порядок обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України.".
4. Статтю 58 викласти в такій редакції:
"Стаття 58. Виплата пенсій працюючим пенсіонерам
Пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплачуються в повному розмірі, без урахування одержуваного заробітку (доходу) та незалежно від місця роботи.".
ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
1. Цей Закон набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.
2. Встановити, що запроваджений цим Законом розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, особам, віднесеним до категорії 1, державної пенсії особам, віднесеним до категорії 1 та у зв'язку з втратою годувальника, у 2016 році встановлюється на рівні 50 відсотків, з 1 січня 2017 року на рівні 75 відсотків від розміру, визначеного у статті 50 та частині третій статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
З 1 січня 2018 року розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, особам, віднесеним до категорії 1, державної пенсії особам, віднесеним до категорії 1 та у зв'язку з втратою годувальника виплачується у повному розмірі відповідно до закону.
У разі, коли внаслідок перерахунку пенсії з урахуванням цього пункту її розмір зменшується, пенсія виплачується у раніше встановленому розмірі.
3. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік", необхідних для реалізації цього Закону;
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.


Голова Верховної Ради

             України

10 комментариев:

 1. скільки можна танцювати кругом цієї "ЙОЛКИ"? мабуть до останнього ліквідатора.

  ОтветитьУдалить
 2. Изменения в целом восстанавливают прежние нормы закона № 796-12. Только опять с подвохом- в % , а не в твердых нормах как было, но это уже отразиться на пенсиях вдов! Т.е вдовы максимальщиков будут получать пенсии в рази больше, чем минимальщиков, ведь ч. 1 ст. 54 ( П.№1210) вероятно, будет жить вечно, пока не умрет последняя генеральская вдова!

  ОтветитьУдалить
 3. Кто подскажет,вера есть этому законопроэкту,или это очередной пиар слугов народа

  ОтветитьУдалить
 4. Борис Черкаский,что вы поведаете о этом проэкте,это справедливо или это очередная утка для ликвидаторов

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Этот проект однозначно не будет принят.так как он копия проекта который разработали оргканизации и с которым выходят на акцию 12 числа. На этот проект есть реакция мнистерств. в целом он ОТКЛОНЕН Это мое мнение..оно может быть субъективным.но все реалии таковы. На 2016 год,на обеспечение ликвидаторов выделено 3 морд. 100 млн. гривен. Так как 1210 была принята с нарушением более 25 статей Конституции, наша переговорная группа,предлжило в первую очередь, до принятия какого либо закона, восстановить справедливость по отношениею к ликвидаторам и распределить эти финансы в зависимости от гр. инвалидности. Получается 1 гр-6 про. мин. 2 гр. 5 прож. мин. 3 гр -43 прож. мин. А потом нужно и будем продолжать борьбу,но в равных условиях А так получается максимальщики добивваются 6-8-10 прож. мин., а я уверен, что этого не будет уже ни когда. СЧУ постаралась в свое время.

   Удалить
  2. Благодарю,Борис Черкаський за справедливый ответ,что поделать,если у нас народ таков,своя рубашка ближе к телу,нет взаимности между собой

   Удалить
 5. Че молчите,руководители чернобыльской организаций,почему людям непоясняете что это и с чем его едят,или вы ордена и медальки получили и сидите в кустах,неспрячетесь,мы вас везде достанем,а кто мы,это настоящие ликвидаторы,попросим помощи у знающих людей,ожыдайте

  ОтветитьУдалить
 6. Олександру Чуднівцю.друг, зайди на сайт СЧУ,там у них є адрес електронки, і задай питання їм напряму.так як "їх величність", завжди заказує музику.а взагалі я завжди рекомендую прислухатись як панови від влади розказують про виконання дохідної частини бюджету.і їхні прагнення про перегляд цього бюджету.бо як я казав раніше, ЗУ "про бюджет на енний рік"асфальтним катком давить усі ЗУ,влючно з Конституцією України.пока прогнози (мої) не втішні.

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. МИХАИЛ ВАСИЛЬЕВИЧ ЯКОВЧУК,ЗАДАМ В СЧУ ПЫТАННЯ,А ЧТО ПОМОЖЕТ,Я ЗАДАВАЛ И НИКАКОГО ОТВЕТА

   Удалить
 7. Та тут и к бабке не ходи, не реально все это, даже никто и обсуждать не будет, реально это то, что предлагает Борис Ч.

  ОтветитьУдалить