среда, 8 июня 2016 г.

ЗВЕРНЕННЯ ДО ЧОРНОБИЛЬЦІВ

ШАНОВНІ ЧОРНОБИЛЬЦІ !
 ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ !          Получено почтой от адресата  ( 
ivan61@meta.ua )

         До 30-х роковин Чорнобильської
трагедії влада не виконала жодної
своєї обіцянки щодо соціального захисту героїв-ліквідаторів,
інвалідів, евакуйованих, переселених, дітей, інших категорій
постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Влада
намагається забути про ті проблеми, з якими щоденно стикаються
українські чорнобильці та інші соціальні категорії громадян
України, грубо порушуючи Конституцію України та права людини,
переписуючи законодавство України.
        Тому ми змушені зібратися 15 червня 2016 року біля будинку
Адміністрації Президента України на вулиці Банковій у місті Києві

на Всеукраїнську акцію протесту. Вимагатимемо від гаранта
Конституції України – Президента України виконання конституційного
обов’язку щодо захисту громадян України.
        Закликаємо усіх українських чорнобильців та небайдужих громадян
України взяти участь у Всеукраїнській акції протесту, а тих, хто
за станом здоров’я не зможе прибути до Києва, організовано вийти
на акції протесту в усіх містах і селах України на підтримку
Всеукраїнської акції протесту в Києві.
        Досить терпіти байдужість влади! Ми маємо виборювати своє право на
життя.
        Прийнято на нараді лідерів громадських чорнобильських організацій,
України.ПРОЕКТ
ЗВЕРНЕННЯ                  
учасників Всеукраїнської акції протесту чорнобильців

15 червня 2016 року                                               м. Київ
будівля Адміністрації 
Президента України
Ми, учасники Всеукраїнської акції протесту чорнобильців, з обуренням і болем констатуємо, що до цього часу органами державної влади, передусім Кабінетом Міністрів України, не виконані вимоги, викладені у «Резолюції Всеукраїнської акції солідарності чорнобильців у боротьбі за свої права», що відбулася 23 березня 2016 року біля будинку Уряду України. Не прислухалися й народні депутати України до вимог, що містяться у «Рішенні Всеукраїнської акції протесту чорнобильців», яка проходила 12 травня 2016 року біля будинку парламенту України.
По суті залишилися порожніми деклараціями Указ Президента України від 14.12.2015 року №702 «Про заходи у зв’язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», постанова Верховної Ради України від 12.11.2015 року №793 «Про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та заходи, пов’язані з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», розпорядження Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 року № 177 «Про затвердження плану заходів, пов’язаних з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи»
Українські чорнобильці не можуть і не будуть терпіти таку цинічну бездіяльність влади щодо виконання конституційного обов’язку захищати права постраждалих, що прямо прописано у статті 16 Основного Закону України, бо йдеться, без перебільшення, про життя інвалідів, ліквідаторів, евакуйованих, переселених, дітей, інших категорій постраждалих. Більш того, Уряд і парламент України  намагаються і далі нищити залишки системи соціального захисту постраждалих громадян.
Так, Кабінет Міністрів України ініціював прийняття законопроекту №4608, яким по суті скасовується основна змістовна частина чорнобильського Закону, а саме – статті про пенсійне забезпечення, вони передаються Уряду України у ручне керування, що прямо протиречить статті 92 Конституції України. Групою народних депутатів України, у тому числі з Блоку Петра Порошенка, внесено законопроект №4650, яким пропонується скасувати Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що був прийнятий після всенародного обговорення.
Ми переконалися, що без участі Президента України в країні не вирішується жодна значима проблема. Тому звертаємося до Вас, як Глави держави, Гаранта конституційних прав і свобод людини, з такими вимогами:
1. Ініціювати відкликання з  Верховної  Ради України   згаданих законопроектів №4650 «Про правонаступництво України» щодо скасування дії актів СРСР на території України» та  №4608 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного   страхування   та   єдиних   принципів  нарахування пенсій».
2. Вжити заходів щодо невідкладного розгляду у Верховній Раді України та прийняття законопроекту про поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців, реєстраційний №4442 «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо пенсійного забезпечення», у підготовці якого взяли участь громадські чорнобильські організації.
3. Виконати, нарешті, своє зобов’язання, надане 26 квітня 2016 року під час покладання квітів до Меморіалу Героям-чорнобильцям, щодо проведення особистої зустрічі з лідерами всеукраїнських громадських чорнобильських організацій.
Шановний Президенте України, почуйте зрештою людей, завдяки подвигу яких є Україна і живе наш народ.
Ми також маємо право на життя!
Заставте владу виконувати конституційний обов’язок щодо забезпечення цього права.

За доручення учасників акції протесту:

Комментариев нет:

Отправить комментарий