вторник, 5 апреля 2016 г.

ВОТ ГДЕ НАШИ ПЕНСИИ.

ОПРИЛЮДНЕНА СУМА ОФШОРНИХ ГРОШЕЙ УКРАЇНСЬКИХ ОЛІГАРХІВ ШОКУВАЛА УКРАЇНЦІВ.

Офшорних грошей України вистачило б, щоб віддати всі борги.
Від $30 до $45 млрд українських бізнесменів, олігархів і політиків перебуває в офшорній зоні за різними підрахунками. За словами економістів, цих коштів вистачило, щоб перекрити всі державні борги України.
"Зараз наші борги становлять 40 мільярдів доларів. В офшорах перебуває стільки ж коштів. Їх туди вкладають, щоб оминути нашу податкову систему - не вносити податку на додану вартість, податку на прибуток і збору фізичних осіб. Таким чином бізнес заощаджує від 30 до 35 відсотків свої вкладень", - пояснює "Знай" економіст Олег Соскін.
За його спостереженнями, чим більш напруженою в Україні стає економічна ситуація, тим більше коштів виводять із України.
"Проблема в тому, що ми одну фінансосово-промислову групу змінили на іншу. Вони працюють за однією схемою. Теперішня влада, як і колишня, намагається виводити свої гроші за кордон. Щоб у разі революції чи екстрених подій зберегти свої ресурси", - пояснює економіст.
Через систематичне переведення коштів у офшори, держбюджет не доотримує від 300 до 380 млрд грн щороку, порахували в Комітеті економістів України. Це у чотири рази більше ніж цьогорічний дефіцит бюджету України.
Куди гроші вкладають
Найпопулярнішими серед українських мільйонерів країнами для інвестицій є Кіпр, Монако, Хорватія, Чорногорія та Мальта. Якщо бізнес зареєстрований у цих країнах, капітал власників піприємств практично не оподатковується. При цьому власником бізнесу має бути виходець із тієї країни — чорногорець, хорват чи кіпріот.
"Механізм для реєстрації підприємства за кордоном за роки Незалежності України вже добре відпрацьований. Через спеціальні контори, представники наших бізнесменів виходять на місцевих жителів із офшорних зон. Укладають із ними угоду. Відповідно до неї ті стають номінальними власниками підприємтсва", - пояснює "Знай" Олексій Дорошенко, директор Асоціації торговельних мереж.
За його словами, у країнах-офшорах працюють десятки фірм, що пропонують реєстрацію бізнесу на підставних людей.
"Через такі схеми ці гроші юридично ніякого стосунку до України не мають. Для того, аби повернути їх, потрібно прийняти спеціальне законодавство. Воно давало б право нашим правоовхоронним чи антикорупційним відомствам ці кошти повертати в бюджет, якщо вони незаконно нажиті", - пояяснює він.
Як повернути гроші в країну
Навряд чи влада зважиться на повернення коштів із офшорних зон. По-перше, це суперечить бізнес-інтересам правлячих партій. По-друге, такий крок не одобрять у Євросоюзі.
"Якщо навіть такий закон приймуть, то олігархи масово подаватимуть у європейські суди на нашу владу. І виграватимуть їх. А ось із Україною перекриють співпрацю як із країною, яка ніби то націоналізовує приватну власність і особисті рахунки", - каже "Знай" економіст Олександр Бондар. Він один із авторів такого законопроекту.
Його законопроект передбачає легалізацію коштів із офшорів в Україні, якщо власники капіталу погодяться частину як штраф за ухиляння від податків спрямувати у бюджет.
"Цей законопроект навіть не дійшов до голосування. Він суперечить інтересам депутатів, бо вони представляють інтереси крупного бізнесу", - пояснює фахівець.
Прийняття цього законопроекту та повернення в Україну грошей із офшорних зон дало б потужний поштовх вітчизняній економіці.
"Важливо ними погасити борги. Тоді понад 25 відсотків грошей держбюджету вивільниться. Їх можна буде спрямовувати на інфраструктуру й туризм. Маємо вдосталь цікавих пам'яток цікавих туристичних об'єктів. Туристична сфера могла б стати джерелом для притоку валюти. Адже кожен європеєць, відпочиваючи, тратить за день від 30 до 70 доларів. Зараз це для нас великі гроші", - пояснює Олег Соскін.
Як утримати кошти
Після повернення ресурсів в Україну більшість бізнесменів намагатимуться якомога більше розпорошувати свій капітал по дрібних фірмах, переводити його в різноманітні активи, щоб податкова не бачила великих сум на рахунках.
"Тому важливо створити всі умови для мільйонерів в Україні. Зробити тут податок на прибуток чисто символічним. Скопіювати податкову модель Монако. Тоді до нас підуть кошти європейських олігархів", - пояснює "Знай" Павло Мельник, директор консалтингової агенції "МПП-консалтинг".
За даними Комітету економістів України, більше половини бізнесменів розвинених країн шукають вигідних офшорних зон. Тримають там 4-15% від свої прибутків, щоб оптимізувати вартість товарів.
За умови створення в Україні офшорної зони, притік валюти врівноважить попит і пропозицію на валютному ринку. Буде велика ймовірність того, що долар в нас подешевшає до 16-18 грн.
"Сюди приходитимуть провідні іноземні компанії й будуватимуть у нас заводи. Ростиме ВВП України", - каже експерт.

Комментариев нет:

Отправить комментарий