понедельник, 11 апреля 2016 г.

Пропозиції "гаранта"

Пропозиції "гаранта"

П Р О П О З И Ц І Ї 
до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо соціального захисту постраждалих осіб"

Прийнятий Верховною Радою України 17 березня 2016 року Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо соціального захисту постраждалих осіб" не може бути підписаний з таких підстав.

Законом передбачені зміни до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що суттєво розширюють коло осіб, яким надаватимуться пільги та компенсації як постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема, відновлюється надання пільг та компенсацій громадянам, віднесеним до категорії 4 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачається надання відповідних пільг та компенсацій членам сім'ї померлого учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесеного до категорії 1, незалежно від наявності причинного зв'язку його смерті з Чорнобильською катастрофою, також відновлюється неефективний та застарілий механізм надання соціальних пільг для усіх категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Пропонований Законом підхід не відповідає єдиній політиці держави у системі реформування надання пільг, компенсацій і гарантій окремим категоріям громадян шляхом забезпечення їх адресності з урахуванням середньомісячного доходу сім'ї.

Передбачені Законом зміни також призведуть до додаткових витрат з Державного бюджету України (за прогнозними розрахунками Міністерства фінансів України, реалізація Закону потребуватиме щорічно додаткових видатків з Державного бюджету України в сумі 1,5 млрд гривень), а за відсутності відповідного визначення джерел доходів бюджету та в умовах обмеженості бюджетних ресурсів і суттєвого падіння економіки держави спричинять розбалансування Державного бюджету України. Тож Закон не відповідає нормі частини третьої статті 95 Конституції України щодо прагнення держави до збалансованості бюджету.

Окремі положення Закону запроваджують переваги, що не відповідає конституційним принципам рівності громадян перед законом та недопущення привілеїв (стаття 24 Конституції України). Так, положення про заборону на будь-яке обмеження, тимчасове чи постійне призупинення виплати пенсій працюючим пенсіонерам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (пункт 14 Закону, що надійшов на підпис), дискримінує інші категорії працюючих пенсіонерів, для яких чинним законодавством встановлено обмеження щодо виплати пенсії у разі продовження роботи після призначення пенсії (Закон України від 24 грудня 2015 року № 911-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України").

Положення Закону, що надійшов на підпис, щодо надання права неповнолітнім дітям та/або дружині (чоловіку) померлого учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесеного до категорії 1, на пільги та пенсійне забезпечення незалежно від наявності причинного зв'язку смерті з Чорнобильською катастрофою також є дискримінаційним стосовно членів сімей померлих постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до цієї ж категорії 1, яким відповідні пільги та пенсії надаються лише у разі, якщо смерть годувальника пов'язана з Чорнобильською катастрофою (статті 20, 52, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").

Положення Закону щодо відновлення компенсацій та пільг громадянам, віднесеним до категорії 4 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є соціально несправедливими стосовно громадян, віднесених до категорії 3, яким відповідні преференції надаються з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї (постанова Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року № 389).

У зв'язку з наведеним вважаю за необхідне наголосити, що питання надання державних соціальних гарантій та поліпшення соціального захисту громадян, у тому числі й громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, має бути врегульовано комплексно, з урахуванням соціально-економічного стану в державі та фінансових можливостей Державного бюджету України. В іншому випадку будь-які гарантії матимуть популістський характер і не будуть реалізовані.

Тому не можу погодитися із пропонованим Законом механізмом надання пільг та компенсацій і пропоную Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо соціального захисту постраждалих осіб" відхилити.


Президент України          П.ПОРОШЕНКО

Подання

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до частини другої статті 94 Конституції України повертаю зі своїми пропозиціями Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо соціального захисту постраждалих осіб" для повторного розгляду Верховною Радою України.

Доповідатиме пропозиції Президента України під час розгляду зазначеного Закону на пленарному засіданні Верховної Ради України Представник Президента України у Верховній Раді України С.Кубів.
                                                                           
П.ПОРОШЕНКО

7 комментариев:

 1. Анонимный4/12/2016

  УЖАС

  ОтветитьУдалить
 2. Анонимный4/12/2016

  Да вы на его рожу посмотрите,президент который грабит свой народ,идиоты те кто за эту мразь голосовал

  ОтветитьУдалить
 3. Вот каков мерзавец!!! Где бы он сейчас был и ему подобные если бы не люди (ликвидаторы) отдали свои жизни и свое здоровье?! С каждым годом ликвидаторов становится все меньше и меньше (болезни и полунищенское существование)- государство проводит к ним политику геноцида! При получении независимости Украина как государство взяла на себя обязательство сохранить все социальные обязательства созданные и гарантированные при СССР,а потом просто их похерила! Ликвидаторы отработанный материал- чем меньше останется, тем лучше! Порошенко мотивирует отказ от повышения социалки для чернобыльцев тем, что в бюджете мало денег! А вот свои капиталы в такое ,как он говорит, тяжелое время он и его подельники приумножили многократно! Значит этот вурдалак и другие олигархи обязаны делиться, а не только выкачивать последнее из людей!Вот такой злыдень наш керманыч! За это ли погибли и умирают (ликвидаторы, на майдане, в АТО), что бы такие с холеной мордякой восседали на троне?! Очень мне горько и обидно! Я инвалид второй группы ,еле хожу с палкой и вдобавок кардиостимулятор стоит и должен жить и практически себе во всем отказывать(при такой пенсии и таких ценах и тарифах)! Это такая благодарность со стороны моего государства за потерю здоровья?Злоба берет смотреть как жируют наши чиновники и депутаты (которые ставят еще ультиматум- будете платить очень много или будем воровать!)! Очень жаль, что нет гранаты! Я бы отметил 30-ти летие аварии на ЧАЭС и поздравил наших "реформаторов"!

  ОтветитьУдалить
 4. Анонимный4/12/2016

  А когда гнали в Чернобыль как скот, кто тогда наши права соблюдал? А теперь ликвидаторы -дискреминируют другие категории пенсионеров!!!

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Анонимный4/12/2016

   А В ХАРЬКОВЕ ДАЖЕ И В УС НЕ ДУЮТ. ВСЁ НОРМАЛЬНО. ТОЛЬКО ДЕНЬГИ С ЛЮДЕЙ СБИРАЛИ НА ПРОЕЗД. А САЙТ ВОВЧ ЗАБЛАКИРОВАН. ПОСЛЕ 30 РОКОВИНЫ ЗАРАБОТАЕТ КАК ШУМИХА ПРОЙДЁТ. А ПОТОМ ОПЯТЬ АКЦИИ ДАВАЙ ДЕНЬГИ И ВЕШАНЬЕ ЛАПШУ НА УШИ. ЭТО ТАК ДЕЛАЮТ ПРОСКУРИН И БЕЛОЕНКО. ОНИ ПРЕДАТЕЛИ КУПИЛИСЬ.

   Удалить
 5. Анонимный4/12/2016

  ПАРАША ЖИД ВАНЮЧИЙ СДОХНИ СУКА. ТЕБЯ СУЧЁНОК И ТВОИХ ВЫБЛЯДОК НА ХРЕЩАТИКУ ПОВЕСЯТ. А ЭТО БУДЕТ ТАК.

  ОтветитьУдалить
 6. Вот увидели все люди,какая власть майданная,какой президент,откормыш,все для людей,сволочи

  ОтветитьУдалить