четверг, 21 января 2016 г.

В Україні хочуть збільшити мінімальну зарплату

В Україні хочуть збільшити мінімальну зарплату


Депутат запропонував парламенту підвищити у 2016 році мінімальну заробітну плату з 1378 грн. (як це визначено Законом про держбюджет-2016) до 2591 гривень. Погодинна ж зарплата у даному випадку повинна становити 15,42 грн., а не 8,29 грн.

З такою ініціативою виступив народний депутат Валерій Писаренко, який 20 січня зареєстрував у  ВР з аконопроект  №3785  “Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" щодо приведення його норм до вимог Конституції України”, текст якого є у розпорядженні “ЗіБ”.

Також депутат пропонує збільшити і розміри прожиткового мінімуму, зокрема, такий мінімум на одну особу він визначає у сумі 2487 грн. (зараз - 1330 грн., планується збільшити до 1496 грн. з 1 грудня 2016 р.), а для основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років – 2401 грн.,
дітей віком від 6 до 18 років – 2930 грн.,
працездатних осіб – 2591 грн.,
осіб, які втратили працездатність, – 2052 гривні.

Прожитковий мінімум відповідно до проекту В.Писаренка також підлягає індексації, що в Законі про державний бюджет на 2016 рік не передбачено.

Вищевказані суми депутат пояснює офіційною інформацією Мінсоцполітики, яке визначило фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах листопада 2015 р. Розміри прожиткового мінімуму депутат визначив на основі цих даних.

Окрім того, депутат пропонує виключити із Закону про держбюджет-2016 низку положень стосовно:

- розміру державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, який у 2016 р. не може бути більше 75% рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.

- заходів з модернізації мережі професійно-технічних навчальних закладів;

- "ручного" управління Кабміну стосовно виплат, передбачених законами України пільг та компенсацій певним категоріям населення. Так, депутат пропонує виключити із Закону про держбюджет-2016 норму наступного змісту:"Установити, що норми і положення низки законів застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевих бюджетів та бюджету Фонду соціального страхування України".

Слід відзначити, що вищезазначена норма стосується також і Закону про судоустрій та статус суддів. Саме з цього приводу завтра, 22 січня, збирається засідання пленуму Верховного Суду України. Судді вирішать чи варто звертатись до колег з Конституційного Суду України для вирішення цього питання.


Комментариев нет:

Отправить комментарий