среда, 13 января 2016 г.

Голова Комітету Микола Томенко взяв участь у засіданні Оргкомітету з підготовки та проведення заходів, пов'язаних з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи

Голова Комітету Микола Томенко взяв участь у засіданні Оргкомітету з підготовки та проведення заходів, пов'язаних з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи
версія для друку
12 сiчня 2016
Зокрема, під час свого виступу Голова парламентського Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Микола Томенко звернув увагу на те, що голосування за так звані «бюджетні закони» поставило під загрозу виконання двох важливих документів, що стосуються соціального захисту та допомоги громадянам, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС.

Голова парламентського Комітету нагадав, що в рамках 30-х роковин Чорнобиля Верховна Рада ухвалила відповідну Постанову «Про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та про заходи, пов’язані з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», якою зобов’язала Кабінет Міністрів виконати важливі для соціального захисту пункти та у проекті Закону України про Державний бюджет на 2016 рік передбачити:
1) видатки на фінансування заходів, пов’язаних із 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи;
2) збільшення обсягу фінансування бюджетних програм, які стосуються медичного забезпечення постраждалих від Чорнобильської катастрофи;
3) збільшення видатків на пенсійне забезпечення інвалідів з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, потерпілих дітей та евакуйованих у 1986 році із зони відчуження;
4) виплату пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в повному розмірі;
5) фінансування реконструкції реабілітаційного центру для постраждалих в наслідок Чорнобильської катастрофи;
6) врахування при визначенні показників обсягу медичної субвенції чисельності наявного населення міст обласного значення, районів, яке частково обслуговується СМСЧ Міністерства охорони здоров’я України;
7) відновлення фінансування бюджетної програми «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
«Незважаючи на це, Кабінет Міністрів жоден із зазначених пунктів Постанови у своїй версії бюджету на 2016 рік не виконав, а кошти на заходи соціального захисту громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, не передбачив», - зауважив Голова Комітету.
 Крім того, залишився поза увагою Уряду і Указ Президента «Про заходи у зв’язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», який передбачав поліпшення медичного, соціально-побутового обслуговування громадян, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.
«Таке ставлення Кабінету Міністрів до вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС унеможливлює проведення на належному рівні державних заходів, пов’язаних з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, а також позбавляє соціального захисту громадян, які постраждали через наслідки цієї трагедії», - зауважив Голова Комітету.
«Отож, для того, щоб гідно відзначити проголошений Президентом 2016-й рік вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, Уряду насамперед треба виконати ті зобов’язання, які поклали на нього Верховна Рада та Президент України», - підсумував Микола Томенко.



Рівно місяць  назад.

14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
версія для друку
14 грудня 2015

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС


            Події 1986 року ніколи не зітруться з пам’яті ні сучасних, ні наступних поколінь. Ця катастрофа є болем для всієї України. Чорнобиль залишив незагоєну рану на землі України і в серці її народу.
            За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов’язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС.
            Минули роки, та в наших серцях досі звучить відлуння тих трагічних подій. Ми ніколи не забудемо про самопожертву героїв, які пройшли через усі кола ядерного пекла задля збереження життя і здоров’я прийдешніх поколінь.
            Слова безмежної вдячності мужнім людям, які ціною власного здоров’я та життя запобігли наймасштабнішійкатастрофі в історії людства, звучать звідусіль.
            Завдяки Вашому героїзму ми маємо сьогодні можливість спостерігати навколишню природну красу, бачити як ростуть наші діти й онуки. Завдяки Вам ми живемо, насолоджуємося життям та мріємо про щасливе майбутнє.
            Подяка героям, вшанування загиблих, турбота та допомога постраждалим – це те найменше, що ми можемо і мусимо зробити.





4 комментария:

 1. доброго дня всім. хочу знати;-хто входить в " Організаційний комітет з підготовки та проведення заходів..."бо як мовиться в приказці;-скажи хто твій друг і я скажу хто ти.

  ОтветитьУдалить
 2. Этот комментарий был удален автором.

  ОтветитьУдалить
 3. Михаил Васильевич! Все есть на блогах Читайте внимательнее.

  ОтветитьУдалить
 4. http://luganskie-chernobilci.blogspot.com/2016/01/blog-post_12.html#more

  ОтветитьУдалить