среда, 11 ноября 2015 г.

Чи запахло виборами?Захищаючи чорнобильців, Володимир Арешонков звернувся до уряду з вимогою не порушувати закон.

У депутатському зверненні, адресованому Прем’єр — міністру України Яценюку А.П., Володимир Арешонков звернув увагу високопосадовця на неналежну підготовку урядової постанови в частині забезпечення дітей, потерпілих від аварії на ЧАЕС, безкоштовними ліками за рецептами лікарів.
Депутат наголосив на неналежному виконанні чинного законодавства та запропонував внести доповнення до Постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 р № 389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї».
З незрозумілих причин у зазначеній Постанові КМУ не враховано категорію дітей, потерпілих від аварії на ЧАЕС, а лише потерпілі ІІІ — ї категорії та діти-інваліди, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи. Однак це суперечить пункту 4 частини першої статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи від 28.02.1991»496-XII.
4 листопада Арешонков отримав відповідь з Міністерства соціальної політики України, у якому зазначено:
«На виконання доручення Прем’єр — міністра України Яценюка А.П. депутатське звернення від 27.10.2015 року розглянуто. Міністерством підготовлено зміни до Порядку в частині уточнення переліку осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою, зокрема: включено категорію дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи та осіб, які працювали з моменту аварії до 1 липня 1986 року не менше 14 календарних днів або не менше трьох місяців протягом 1986 – 1987 років за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, що виконувалися за урядовими завданнями відповідно до закону, а також удосконалено форму додатка до зазначеної Постанови».
Також у листі – відповіді зазначено, що розроблений Мінсоцполітики новий проект постанови КМУ погоджено з суміжними міністерствами та надіслано для проведення правової експертизи до Міністерства юстиції.
Виходячи з зазначеного, викликає щонайменше подив робота наших чиновників. Адже й попередня Постанова проходила експертизу, як же в Мінюсті не помітили не відповідність діючому Закону та порушення прав чорнобильців? Чи випадково з урядової постанови «випала» категорія пільговиків? Питання — риторичне. Чиновники пояснюють причину цього у некомпетентності працівника, який готував документ.

Комментариев нет:

Отправить комментарий