суббота, 10 октября 2015 г.

"Кожен голодний кореєць бажає знати, де собака зарита"


Сьогодні на сайті ВГОІ "Союз Чорнобиль України" розташовано чергову заяву лідерів всеукраїнських громадських чорнобильських організацій – Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України", Всеукраїнської громадської організації "Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля" та Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86" щодо акції протесту чорнобильців, яка намічена на 20 жовтня. 

Вона різниться від тієї, що вже була оприлюднена 13 жовтня (зараз на веб-сайті ВГОІ "Союз Чорнобиль України" вона відсутня), а тому виникає багато запитань щодо причин та смислу поширеної сьогодні заяви.

Заява від 13 жовтня передбачала підтримку раніше об’явленої акції протесту Всеукраїнським координаційним центром громадських чорнобильських організацій, яку заплановано провести біля будівлі Кабінету Міністрів України, з вимогами щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №1210, якими встановити такі розміри мінімальних пенсій для інвалідів-чорнобильців:  для інвалідів І групи – 10 прожиткових мінімумів, для інвалідів ІІ групи - 8 прожиткових мінімумів, для ІІІ групи - 6 прожиткових мінімумів, для дітей-інвалідів - 3 прожиткових мінімуми, негайної підготовки і голосування у Верховній Раді України законопроекту про відновлення статей 50 і 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в редакції, що діяла до 2008 року та виконання рішень судів стосовно належного пенсійного забезпечення і соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У сьогоднішній же заяві йдеться про те, що акція відбудеться 20 жовтня, але вже біля будівлі Міністерства соціальної політики.

В преамбулі сьогоднішньої заяви лідери посилаються на наступне: "Протягом тривалої роботи з фахівцями і керівництвом Міністерства соціальної політики України нарешті ми підготували проект постанови про внесення змін до урядової постанови №1210. Основний зміст цього документу (розміщений на наших сайтах) полягав у збільшенні з 01 жовтня 2015 року мінімальних пенсій інвалідів-чорнобильців, зокрема,  530 відсотків прожиткового мінімуму для інвалідів І групи, 475 відсотків прожиткового мінімуму для інвалідів ІІ групи, 420 відсотків прожиткового мінімуму для інвалідів ІІІ групи, 200 відсотків прожиткового мінімуму для дітей-інвалідів.

Відновлення у повному обсязі вимог статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо мінімальних пенсій, відповідно 10 прожиткових мінімумів для інвалідів І групи, 8 прожиткових мінімумів для інвалідів ІІ групи, 6 прожиткових мінімумів для інвалідів І групи, ми погодили віднести до Дня 30-х роковин Чорнобильської катастрофи – 26 квітня 2016 року.".

В чому тут причина, важко зрозуміти. Однак, слід зауважити, що сьогодні на дворі вже 15 жовтня, а змін до постанови 1210 до цих пір нема. Більше того, аргументи в цій заяві (див. нижче текст самої заяви) про нібито те, що Міністерство фінансів України не погодило "наш" проект постанови із-за того, що надійшли інші варіанти постанови від інших громадських чорнобильських організацій, виглядають якось непереконливо.

Хто уважно відслідковує події у чорнобильському русі, то звичайно звернув увагу на такі чинники:

По-перше, Всеукраїнський координаційний центр громадських чорнобильських організацій вирішив проводити акцію протесту вже після 1 жовтня, тобто тоді, коли стало зрозуміло, що ніяких змін і підвищень пенсій у постанові 1210 з 1 жовтня не відбулося. 

По-друге, рішення про проведення акції вже біля будівлі Міністерства соціальної політики виглядає вельми дивним і абсолютно нічого не дає. Хіба що, окрім як втягнутися в черговий і безперспективний виток консультацій та погоджень вже якого за ліком проекту постанови 1210. Адже загальновідомо (за Конституцією України), що прийняття або зміни до нормативно-правового акту знаходиться виключно в компетенції Кабінету Міністрів України, а не окремого міністерства. Тому акцію, після багаторічних страждань чорнобильців та з давно вистражданими вимогами, було б логічно вже проводити безпосередньо біля стін Кабміну.
Зрештою, можна б було навести багато ще й інших цікавих запитань, які виникають із оприлюдненої заяви. Наприклад, коли спільно і публічно оприлюднювались вимоги цих трьох організацій щодо відновлення ст. 50 та ч.4 ст 54 Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"? Проте в чому криється стратегічна причина таких хитросплетінь лідерів всеукраїнських громадських чорнобильських організацій, покаже звичайно час.

Врешті-решт, для успішності затіяної справи, треба лідерам враховувати і такий немаловажний чинник, про який йдеться в одному із прислів'їв: "Кожен голодний кореєць бажає знати, де собака зарита".

Подаємо текст заяви, розташованої на веб-сайті ВГОІ "Союз Чорнобиль України":

З А Я В А
лідерів всеукраїнських громадських чорнобильських організацій –Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля», Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86», до всіх чорнобильців України

20 серпня 2015 року ми разом дали старт всеукраїнській акції протесту чорнобильців, яка розпочалася біля будівлі Кабінету Міністрів України.

Серед основних вимог резолюції, прийнятої учасниками акції, було докорінне поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців.

Протягом тривалої роботи з фахівцями і керівництвом Міністерства соціальної політики України нарешті ми підготували проект постанови про внесення змін до урядової постанови №1210. Основний зміст цього документу (розміщений на наших сайтах) полягав у збільшенні з 01 жовтня 2015 року мінімальних пенсій інвалідів-чорнобильців, зокрема,  530 відсотків прожиткового мінімуму для інвалідів І групи, 475 відсотків прожиткового мінімуму для інвалідів ІІ групи, 420 відсотків прожиткового мінімуму для інвалідів ІІІ групи, 200 відсотків прожиткового мінімуму для дітей-інвалідів.

Відновлення у повному обсязі вимог статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо мінімальних пенсій, відповідно 10 прожиткових мінімумів для інвалідів І групи, 8 прожиткових мінімумів для інвалідів ІІ групи, 6 прожиткових мінімумів для інвалідів І групи, ми погодили віднести до Дня 30-х роковин Чорнобильської катастрофи – 26 квітня 2016 року.

Ми заявили, що готові взяти обв’язок і відповідальність на себе за таке рішення.

Проте, як ми дізналися, Міністерство фінансів України готове було погодити такий проект постанови і для цього є відповідні фінансові ресурси, але Міністерство соціальної політики України спільно з представниками інших громадських чорнобильських організацій погодили зовсім інший проект постанови – про негайне поновлення норм статті 54 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - 6, 8, 10 мінімальних пенсій за віком відповідно для ІІІ, ІІ, І групи інвалідності, а також про негайну виплату усіх боргів по судах. Це і стало причиною того, що Міністерство фінансів України не погодило наш проект постанови, мовляв, нехай чорнобильці між собою домовляться.

Зважаючи на таку позицію центральних органів влади 13 жовтня 2015 року ми розповсюдили заяву про те, що підтримуємо негайне відновлення статті 54 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» і виконання усіх рішень судів.

Враховуючи викладене, закликаємо наші обласні організації, колективних членів  наших організації, усіх чорнобильців України взяти участь в акції протесту біля будівлі Міністерства соціальної політики України 20 жовтня 2015 року, початок о 10 годині.

Лише спільними діями ми зможемо захистити своє право на життя.


Президент Всеукраїнської  громадської
організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» 
Березін В.О.

Голова  Правління ВГО  
«Всеукраїнське об'єднання ветеранів Чорнобиля»
Проскурін В.С.

Голова Всеукраїнської Спілки
ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86"
Колядін А.Ф

2 комментария:

  1. Так где же будет акция??
    ОтветитьУдалить
  2. А вы что думаете,что эти лидеры будут заинтересованы вместе с пожарниками проводить акцию Они гордые,это только их детище.
    ОтветитьУдалить

Комментариев нет:

Отправить комментарий